KONST / Litografier / Litografi 9344468
*
nr 934 4468
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Litografi, Pablo Picasso (1881-1973), Sign i tryck, 22/100, bladets mått: 42 x 53
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
6.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:07:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 18:58:50
1
2.000 kr
10/1 23:29:47
1
6.600 kr
11/1 11:07:46
2
3.400 kr
11/1 11:07:46
1
3.600 kr (Budbetjänt)
11/1 11:08:23
2
4.000 kr
11/1 11:08:23
1
4.200 kr (Budbetjänt)
11/1 11:08:50
2
5.000 kr
11/1 11:08:50
1
5.200 kr (Budbetjänt)
11/1 11:09:13
2
6.000 kr
11/1 11:09:13
1
6.200 kr (Budbetjänt)
11/1 11:09:40
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Läs mer om Pablo Picasso
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier pablo picasso
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Pablo Picasso
nr 934 4468
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Litografi, Pablo Picasso (1881-1973), Sign i tryck, 22/100, bladets mått: 42 x 53
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 6.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 18:58:50 | 1 | 2.000 kr |
10/1 23:29:47 | 1 | 6.600 kr |
11/1 11:07:46 | 2 | 3.400 kr |
11/1 11:07:46 | 1 | 3.600 kr (Budbetjänt) |
11/1 11:08:23 | 2 | 4.000 kr |
11/1 11:08:23 | 1 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
11/1 11:08:50 | 2 | 5.000 kr |
11/1 11:08:50 | 1 | 5.200 kr (Budbetjänt) |
11/1 11:09:13 | 2 | 6.000 kr |
11/1 11:09:13 | 1 | 6.200 kr (Budbetjänt) |
11/1 11:09:40 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.Läs mer om Pablo Picasso
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier pablo picasso
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28